Lasolvan nebo ACC - což je lepší, když kašel?

Mukolytické léky jsou léky, které jsou schopny ředit sputum a usnadnit jeho odstranění z plic. Mezi tyto léky patří: "Bromhexin", "Lasolvan", "ACC". Která droga je lepší?

Jaký lék je lepší při kašlání?

Mnoho mommies požádat sami sebe: AC nebo Lasolvan - což je lepší vzít, když kašel? ACC dokonale snižuje viskozitu hlenu, který se uvolňuje při kašli.

A pokud hnisavý sputum, pak lék dokonale usnadňuje jeho vypuštění. Lék ACC širší rozsah indikací pro přijetí.

Je však třeba mít na paměti, že není určen pro děti mladší dvou let. V každém případě by měl být jmenován pediatr pro děti a dospělého terapeuta.

Je dostupný v několika formách ve formě tablet a sirupů. Lasolvan se používá ve formě nebulizačního roztoku.

Pomáhá při suchém kašli. Přípravek ACC vyrábí společnost z Německa a Lasolvan vyrábí Německo, Španělsko a další země.

Lasolvan lze zakoupit v lékárně ve formě tablet, inhalačního roztoku, sirupu a granulí.

Hlavní činností obou léčiv je ředění sputa. Oba léky mají vysokou bezpečnost při používání, Lasolvan může být podáván dětem a ACC pouze od dvou let.

http://vovet.ru/q/lazolvan-ili-aczcz-chto-luchshe-prinimat-pri-kashle-m7w.html

Co je lepší: lasolvan nebo ac?

Lasolvan i Azz ošetřují mokrý kašel, protože patří do stejné skupiny mukolytických látek.

Lasolvan se vyrábí ve formě sirupu a existují dávky pro děti, dospělé a inhalační roztok. Sirup je velmi sladký a u některých dětí a dospělých se mohou objevit alergické reakce. Ale on má velké plus, můžete si vzít během těhotenství ve 2 a 3 trimestru.

Přípravky před použitím musí být ředěny vodou. K dispozici ve formě šumivých tablet a jednoduchých prášků. Kontraindikace k přijímání jsou ulcerózní-erozivní onemocnění žaludku, těhotenství, kojení, děti do 2 let.

Co se týče účinnosti, ACC je mnohem vyšší, ale je nutné vzít v úvahu jak indikace, tak kontraindikace, ale když můj syn onemocněl virovou pneumonií, ani ACC ani Lazolvan nám nepomohli, ale Ambrobene se ukázal jako účinný, i když je identický s Lazolvanem.

Mám sklon si myslet, že každý člověk má své vlastní prostředky. Někdo pomáhá ACC, někdo - Lasolvan.

Na druhou stranu se můžete podívat na všechno. Lasolvan přichází ve formě roztoku pro děti a tablety pro dospělé. Mělo by se užívat 2-3 krát denně. Existují dospělí, kteří nemají rádi pilulky vůbec, dokonce i takové malé, jako je to u Lasolvanu.

Zatímco ACC je buď ve formě šumivých tablet, nebo ve formě sáčků prášku pro přípravu nápoje. Řešení se objevilo velmi nedávno. A mnoho lidí rád používá přesně pilulky - pop. ACC lze navíc užívat 2-3krát denně nebo jednou. Stačí napít celou dávku ráno - 600 mg a to je vše.

Obě drogy mi pomáhají dobře. Účinek léčby je viditelný v průběhu 2-3 dnů léčby. Čím častěji jsem si však ACC, protože v naší lékárně je možné koupit nejen celý balíček sáčků, ale pouze dva sáčky. Takže je to pohodlnější a levnější.

http://www.bolshoyvopros.ru/questions/2591578-chto-luchshe-lazolvan-ili-acc.html

Můžu současně užívat Lasolvan a ACC?

Bronchopulmonální onemocnění často vedou k výskytu patologického hlenu - sputa uvolněného z hrtanu při kašli v dýchacích cestách. Ve formě vykašlávání předepsat ACC nebo Lasolvan. Léky mají podobné farmakologické vlastnosti, takže otázka, zda je možné užívat ACC a Lasolvan, je poměrně populární. Většina specialistů nezakazuje vstup do individuálního léčebného režimu, ale pouze po předchozím souhlasu ošetřujícího lékaře.

Charakteristiky

Léky ACC a Lazolvan jsou zařazeny do skupiny léčiv mukolytických léků, jejichž účinek je zaměřen na odstranění dýchacího traktu od sputa a snížení intenzity zánětlivého procesu.

Farmaceutické vlastnosti léků se liší, proto je přijatelná kompatibilita Lasolvanu s ACC. Moderní společnosti, které vyrábějí léčiva, vyrábějí léky, které kombinují složení stávajících komponent a Lasolvana a ACC.

Funkce vydání

Terapeutický účinek německé drogy ACC je založen na vlastnostech účinné látky - acetylcysteinu. Lékárny vydávají produkt ve formě vysokorychlostních šumivých tablet, prášku v granulích a sirupu. Dávka léčiva je odlišná. Maximální dávka v léku - 600 mg.

Na rozdíl od ACC, Lasolvan, také vyráběný v Německu, obsahuje Ambroxol (účinná látka). Jednou z výhod Lasolvany je velký výběr dávkových forem: tablety, sirup, vstřebatelné pastilky, inhalační a perorální roztok, prodloužené tobolky. Dávka: 7,5 mg, 15 mg nebo 30 mg.

Obě drogy mají samostatnou formu pro malé děti.

V závislosti na indikacích a věku pacienta je předepsána určitá forma léku a je předepsán léčebný režim.

Mechanismus účinku léků

Mukolytická činidla mají vliv na patologický tracheobronchiální hlen, snižují jeho viskozitu a urychlují její přirozený výtok.

Věnujte pozornost! Lasolvan a ACC přispívají k eliminaci virů a bakterií, které způsobují zánět, stejně jako mají obecný anti-toxický účinek.

Ke zhodnocení každého léku samostatně je vhodné porovnat ACC s Lazolvanem. Léky obsahují různé účinné látky, ale jejich terapeutický účinek je podobný - ředění sputem.

Acetylcystein má terapeutický účinek na mokré kašlání. Jeho mechanismus účinku je založen na destrukci spojení mezi buňkami bronchiálního hlenu, v důsledku čehož se sputum stává méně hustým a bez obtíží uniká hrtanem.

Účinek ambroxolu je poněkud odlišný - látka dráždí epiteliální řasu na trachey a bronchusových tkáních, což zvyšuje aktivitu reflexů tkání na přirozené uvolňování hlenu.

Možnost společné recepce

Kompatibilita Lasolvanu a ACC je povolena pro léčebné účely z důvodů, že se léky liší složením a farmaceutickým účinkem. Užívání léků bez lékařského předpisu se však nedoporučuje. Současně se léky používají pouze pro komplexní formy onemocnění, u kterých je potvrzena aktivita acetylcysteinu a ambroxolu.

Je to důležité! To by nemělo být přijímáno současně s Lasolvan ACC, oba jeho fondy mají stejnou formu propuštění. Není dovoleno kombinovat pouze tablety ACC a inhalátory Lasolvanu.

V lékařské praxi existují důkazy o účinnosti kombinace léčiv při léčbě obstrukčních chronických plicních onemocnění. V průběhu léčby byla pacientům předepsána dávka přípravku Lasolvan 30 mg a ACC - 200 mg. Frekvence přijetí - třikrát denně. Po 10denním průběhu byly diagnostikovány významné zlepšení stavu pacienta, nebyly zjištěny žádné negativní reakce.

Navzdory tomu, že je možné pít ACC a lék Lasolvan ve stejném období léčby, je nutné si pamatovat všechny znaky léčby popsané v návodu. Léky se užívají v souladu s indikacemi a kontraindikacemi. V případě porušení podmínek anotace a lékařských předpisů, rizika komplikací a vedlejších účinků je nedostatek výsledků léčby mnohem vyšší.

Indikace kloubní a individuální terapie

Příjem mukolytických přípravků ACC a Lasolvan se provádí terapeutickými postupy při diagnostice indikací pacienta uvedených v návodu k léčbě. Lasolvan společně s ACC je doporučován pro použití při závažných onemocněních, zařazených do seznamu patologií obou anotací.

Indikace pro léčivé formy léku ACC:

  • pneumonie;
  • infekční nebo bakteriální léze hrtanu;
  • bronchitida různých forem;
  • tracheální infekce;
  • bronchiální astma;
  • zánět sliznice nosních dutin;
  • bronchiektázii;
  • zánět středního ucha (exsudativní typ);
  • cystickou fibrózu;
  • zánětlivé léze malých průdušek.

Lasolvan je předepsán pro tvorbu sputa jako důsledek vývoje:

  • pneumonie;
  • akutní nebo chronický zánět průdušek;
  • bronchiektázii;
  • potíže s průchodem hlenu při bronchiálním astmatu;
  • obstrukční chronické plicní onemocnění.

V důsledku toho můžeme konstatovat, že ACC a jeho analog Lasolvan jsou spojeny s komplikacemi způsobenými progresí pneumonie, bronchiektází, astmatem s přítomností sputa a různými typy bronchitidy.

Kontraindikace a vedlejší účinky

K léčbě dospělé osoby nebo dítěte s vykašlávání drog je možné pouze v nepřítomnosti kontraindikace na léky. Ve většině případů jsou hlavní příčinou nežádoucích účinků kontraindikace. Méně než 2% pacientů uvádějí nežádoucí účinky v důsledku individuální reakce na celou řadu základních látek.

Kontraindikace užívání drog ACC:

  • peptický vřed;
  • porucha funkce ledvin;
  • alergické na složení;
  • plicní krvácení;
  • hepatitidy

Lék je dobře snášen, ale pokud jsou porušeny podmínky použití, je možný nežádoucí účinek:

  • porucha trávicího traktu;
  • zvonění v uších;
  • arytmie;
  • stomatitida;
  • migrénu;
  • nárůst krevního tlaku.

Lazolvan, na rozdíl od ACC, není předepsán těhotným ženám v prvních měsících těhotenství, protože medikace je kontraindikována:

  • s krvácením v plicní dutině;
  • s nesnášenlivostí složek;
  • porucha ledvin nebo jater.

Vedlejší účinek:

  • poruchy chuťových receptorů;
  • nevolnost;
  • opožděná stolice nebo průjem;
  • alergická reakce.

Pokud má pacient kontraindikace nebo existují známky nežádoucí reakce, musí být ACC a lék Lasolvan nahrazeny podobnými mukolytickými látkami.

Analog Lasolvana a ACC: Abrol, Ascoril, Bromheksin, Ambrobene, Flyuditek.

Ze všech výše uvedených skutečností lze konstatovat, že Lasolvan a ACC vzájemně posilují farmakologické vlastnosti a jsou bezpečné, pokud jsou používány společně, ale pouze v případě, že léčebný režim stanoví lékař individuálně. Užívání obou léků na vlastní pěst se nedoporučuje.

Zdroje:

Vidal: https://www.vidal.ru/drugs/acc__3281
GRLS: https: //grls.rosminzdrav.ru/Grls_View_v2.aspx? RoutingGuid = 44e01d87-2e4b-40d0-9c82-0052960e36b3t =

Našli jste chybu? Vyberte ji a stiskněte klávesy Ctrl + Enter

http://pillsman.org/26664-acc-i-lazolvan.html

Co je lepší než "ACC" nebo "Lasolvan" a jak se liší

Během období nemoci, kdy převládá silný kašel, nelze jej ignorovat a je často nutné užívat další léky proti kašli. Ale jak si vybrat ten nejefektivnější? Tento článek podrobně pojednává o lécích "ACC" a "Lasolvan".

Takový lék, jako ACC, se stal známým a našel široké použití v lékařské praxi po velmi dlouhou dobu. Není divu, že v současné době existuje mnoho různých forem tohoto léku, stejně jako různé poddruhy. Nápravný prostředek naleznete ve formě prášku pro přípravu sirupu nebo roztoku ve formě tablet a ve formě roztoků pro intravenózní a intramuskulární injekce. Ty jsou však vypouštěny pouze v těch nejtěžších případech, kdy perorální podání acetyl steinu, účinné látky tohoto činidla, je nemožné.

Pacienti obvykle používají prášek pro přípravu sirupů nebo roztoků. Mají charakteristickou pomerančovou příchuť a vůni, která eliminuje nejběžnější problém s dětmi: mladí pacienti často odmítají užívat léky a sladký pomerančový sirup se opije s velkým potěšením.

To je jedna z jeho největších výhod - ACC je povolen od 2 let. V závislosti na věku se samozřejmě dávkování liší. Například děti od 2 do 6 let by měly užívat 100 mg látky ne více než třikrát denně. To činí 1 sáčku ACC 100 nebo půl sáčku ACC 200.

Pacienti ve věku od 6 do 14 let by měli užívat asi 300-400 mg léčiva 2-4 krát denně (to znamená, že bude nejvhodnější užívat sáček ACC 200 dvakrát denně nebo ACC 100 3-4 krát denně). Děti od 14 let a dospělé se doporučuje užívat 3 sáčky ACC 100 třikrát denně nebo 2 sáčky ACC 200 dvakrát denně.

Tento lék je předepsán k léčbě zánětu středního ucha, akutní a chronické sinusitidy a řady onemocnění doprovázených tvorbou sputa a silným kašlem (včetně zánětu a plicního abscesu, bronchitidy, tracheitidy, astmatu atd.). Pacienti by si měli být vědomi, že léčivo je kontraindikováno:

  • Během exacerbací dvanáctníkových vředů a žaludku.
  • S plicním krvácením.
  • S intolerancí fruktózy nebo nedostatkem glukózy a galaktózy, jakož i nedostatkem sacharázy.
  • Se zvýšenou citlivostí na jakoukoliv složku léku.
  • Během těhotenství a kojení.

Zde je třeba poznamenat, že příjem sirupu je možný během těhotenství, pokud je riziko pro plod zcela vyloučeno; v případě laktace, pokud je léčba tímto přípravkem nevyhnutelná, bude s největší pravděpodobností nutné ukončit kojení.

Bohužel, tento lék má velké množství vedlejších účinků. Patří mezi ně alergické reakce (a jako nejmenší projevy, jako je vyrážka nebo svědění a těžké formy, včetně krvácení a anafylaktického šoku), tachykardie, snížení krevního tlaku, bronchiální spazmus, dušnost se může objevit při bronchiální patologii.

Zahrnuty jsou také dyspepsie, stomatitida a mnoho drobných projevů ve formě bolesti hlavy, nevolnosti, tinitu a tak dále. Některé nemoci a patologie vyžadují oddělené lékařské předpisy týkající se použití a dávkování léku.

Lasolvan

Lasolvan dohání s ACC v popularitě, a proto tento lék má také mnoho forem uvolnění: pastilky, tablety, sirup, roztoky pro orální podání a pro inhalaci, a tak dále. Pacienti preferují sirup a pastilky. Aktivní složkou léčiva je ambroxol hydrochlorid, který má účinek podobný mukolytickým činidlům.

Dávka vyžaduje samostatné zvážení každé formy léčiva, protože obsahuje různé množství aktivní složky. Například děti od 6 do 12 let musí rozpustit jednu pastilku třikrát denně a pacienti starší 12 let potřebují dvě pastilky. Pokud jde o sirup, může být podáván i dětem. Děti do 2 let dostávají 2,5 ml dvakrát denně, děti od 2 do 6 let - stejné množství, ale třikrát denně. Od 6 do 12 let užívejte 5 ml přípravku a starší pacienti 10 ml 3krát denně. Změřte si potřebné množství sirupu, který vám pomůže odměřit šálek, který je dodáván s lékem.

Co ještě potřebujete vědět o přípravku Lasolvana je, že se užívá pro chronické obstrukční plicní onemocnění, zánět plic, akutní a chronickou bronchitidu a bronchiální astma. Není tolik kontraindikací, to zahrnuje první trimestr těhotenství, laktaci, přítomnost nesnášenlivosti fruktózy nebo složky léčiva.

Jak vypadají tyto dvě drogy?

ACC i Lasolvan jsou přípustné pro děti, ale velmi často závisí na formě léku. Oba tyto nástroje jsou poměrně silné a jsou vypouštěny s podobnými chorobami, jejichž příznaky jsou výskyt sputa a silný kašel (v případě ACC jsou zde přidány sinusitida a otitis media). Jejich kontraindikace a vedlejší účinky jsou také velmi podobné.

Charakteristické rysy

Mezi drogami není mnoho rozdílů:

  1. Lasolvan samota během prvního trimestru těhotenství, stejně jako během druhého a třetího trimestru, za předpokladu, že je používán opatrně. ACC - pouze v těch krajních případech.
  2. Je třeba různých dávek léků (především závisí na formě léku a množství účinné látky v něm), stejně jako na délce trvání.
  3. Práce účinných látek ACC (acetyl stein) a Lasolvan (ambroxol) v těle probíhá různými způsoby, přestože účel užívání těchto léků je stejný.
  4. V přítomnosti cystické fibrózy se předepisuje pouze ACC a v případě renální a jaterní insuficience - Lasolvan. v obou případech je dávkování upraveno.

Jaký je nejlepší přípravek?

Nikdo nemá právo tvrdit, že některý z těchto léků účinněji bojuje proti sputu a lépe podporuje hojení, oba jsou velmi silní. Ale jak Lasolvan, tak ACC mohou ovlivnit tělo různými způsoby, takže nezapomeňte na jednotlivé vlastnosti. Je velmi dobré, pokud pacient již zjistil, který lék mu nejlépe vyhovuje, ale i když ne, není vůbec obtížné vybrat potřebný lék.

Zvláštní pozornost by měla být věnována těhotným pacientům a dětem, protože nemohou užívat všechny druhy léků. Je mnohem obtížnější určit dávkování, proto je nutné pečlivě prostudovat pokyny pro zvolenou formu léku nebo se obrátit na odborníka, který vám pomůže upravit léčbu.

http://vchemraznica.ru/chto-luchshe-acc-ili-lazolvan-i-chem-oni-otlichayutsya/

ACC nebo Lasolvan - což je lepší?

Nadprodukce sputa může být rizikovým faktorem pro pacienty náchylné k obstrukčním reakcím při akutních a chronických bronchopulmonálních onemocněních. Podle Mezinárodní organizace pro studium astmatu a alergie je asi 30% dětí vystaveno překážkám. Jaké je nebezpečí broncho-obstrukčního syndromu? Nadměrný hlen vede k zablokování dýchacích cest a selhání dýchání. Aby se tomu zabránilo, jsou mukolytika používána v lékařské praxi. Regulují tvorbu bronchiálních sekretů, zkapalněného sputa, pomáhají mu pohybovat se dýchacími cestami a přispívají tak k jejich čištění.

Jaký je rozdíl?

Dotyčné léky patří do farmakologické skupiny mukolytických léčiv. Hlavní účinnou látkou léku ACC je acetylcystein (název léku pochází ze zkratky této složky).

Jako účinná látka obsahuje přípravek Lasolvan další látku, Ambroxol.

ACC vyrábí společnost Hexal (Německo) a společnost Sandoz (Slovinsko). Lasolvan se vyrábí v několika zemích (Německo, Řecko, Španělsko, Francie) pod záštitou společnosti Boehringer Ingelheim International. Přípravky se připravují v několika dávkových formách a v různých dávkách.

V linii značky jsou tyto formy vydání:

  • sirup s koncentrací účinné látky 20 mg / ml;
  • granule pro přípravu roztoku pro pití v dávkách 100, 200 a 600 mg;
  • šumivé tablety (ACC 100, 200 a Long, 100, 200 a 600 mg každý).

Lasolvan se vyrábí ve formě:

  • 30 mg tablety,
  • roztok pro pití a inhalaci v dávce 7,5 mg / ml, t
  • 15 mg pastilky,
  • sirup 15 a 30 mg,
  • tobolky s prodlouženým účinkem a zvýšeny na 75 mg dávky ambroxolu (Lasolvan Max).

Jak se akce liší?

Hlavní princip působení mukolytik, včetně Ambroxolu nebo acetylcitesteinu, je založen na ředění sputa - komplexu látek vylučovaných různými buňkami tracheobronchiálního stromu.

S každým dechem člověk zachycuje spolu se vzduchem miliony prachových částic a mikroorganismů. Pokud by neexistoval žádný přirozený mechanismus pro čištění plic, pak by se hromadili co nejvíce prachu, jak vidíte, a třesou se vysavačem.

Sekrece sliznic produkovaná pohárkovými buňkami, buňkami Clary a buňkami submukózních žláz, stejně jako řasnatými buňkami dýchacího traktu, jsou „hlavními zuby“ mechanismu čištění plic.

Mucus zachycuje dýchatelné mikročástice. Ciliární buňky, tak pojmenované pro obrovské množství výrůstků, které kolísají v jednom směru, tvoří vzestupný proud hlenu, který je odstraněn z dýchacího traktu. Byli byste překvapeni, ale řasené buňky jsou schopny jednat velmi rychle: rychlost pohybu sekrece sliznice při normální viskozitě je 1-2 cm za minutu.

Sliz je směs:

  • proteiny,
  • lipidy
  • vody
  • elektrolyty,
  • mukoproteiny a mukopolysacharidy.

Posledně uvedené látky poskytují bronchiální sekrece s viskoelastickými vlastnostmi, které přispívají k zachycení mikročástic. Při zánětu se sputum stává viskóznějším, jeho množství se zvyšuje a aktivita řasnatého epitelu se naopak snižuje.

Mukolytický účinek ACC je založen na skutečnosti, že rozpouští hlen ničením disulfidových zesítění mezi molekulami mukopolysacharidů. Po absorpci je acetylcitestein přenesen na cystein, který má nejen antioxidační vlastnosti, ale je také přímým prekurzorem glutathionu, jednoho z hlavních antioxidantů našeho těla.

Kromě mukolytických a antioxidantů má řadu dalších příznivých účinků:

  • antibakteriální,
  • protizánětlivé,
  • antitoxické.

Pokud porovnáme ACC s Lasolvanem pro terapeutickou účinnost, pak se zjistí téměř podobný výsledek, i když Ambroxol, hlavní mukolytická látka Lasolvanu, má odlišný mechanismus účinku.

Ambroxol je derivát bromhexinu, který je zase syntetickým analogem rostlinného alkaloidu vasicinu. Hlavním bodem aplikace jeho biologického působení je aktivace syntézy a sekrece plicního surfaktantu.

Povrchově aktivní látka je směs lipidových a proteinových povrchově aktivních látek, které chrání plicní alveoly před kolapsem. Pomáhá provádět výměnu plynu a jeho role je tak důležitá, že pokles její produkce vede k hypoxii.

Účinek vykašlávání Ambroxolu je založen na skutečnosti, že zvyšuje aktivitu epitelu řasnatého epitelu, což přispívá k rychlému vypuštění sputa. Ambroxol, stejně jako ACC, má navíc antioxidační a protizánětlivé vlastnosti.

Můžu je vzít dohromady?

Kvůli rozdílu v mechanismu účinku, drogy mohou být předepsány v některých případech spolu. Například je možné použít kombinaci perorální formy (tabulky) ACC a inhalace s Lasolvanem.

Kromě toho se nedávno objevily kombinované léky obsahující ambroxol a acetylcystein.

V klinické studii provedené na 30 pacientech s CHOPN (chronická obstrukční plicní choroba) bylo prokázáno, že při použití kombinace 30 mg ambroxolu a 200 acetylcysteinu po dobu 10 dnů (3krát denně) u pacientů na pozadí výrazného zlepšení vnějších respiračních funkcí pozorované nežádoucí účinky.

Neměli bychom však zapomínat, že existuje mnoho důvodů vedoucích k zánětu dýchacích cest, kašli a sputu. Proto může v každém případě předepsat přípravek Lasolvan a ACC současně pouze lékař, a to na základě anamnézy pacienta a bezpečnostních úvah o jeho zdravotním stavu.

Co je nejlepší pro děti?

V tomto věku jsou předepisovány poměrně často, protože u dětí do 5 let je tendence zvyšovat bronchopulmonální sekreci na pozadí nedostatečnosti syntézy povrchově aktivních látek.

Vysoká bezpečnost léků umožňuje použití Lasolvanu u dětí od velmi mladého věku a ACC - od 2 let.

Lasolvan je často lékem volby pro děti v léčbě infekčních onemocnění, protože má schopnost zvyšovat obsah antibiotik v bronchiální sekreci. Může být předepsán ve formě inhalace, což zvyšuje účinnost léčby.

http://www.kliwi.ru/2016/11/acc-ili-lazolvan-chto-luchshe.html

ACC nebo Lasolvan - což je lepší? Co stojí za to vědět o těchto drogách?

Mucolytics Lasolvan a ACC - léky, které stimulují vykašlávání - se používají pro suchý kašel způsobený různými chorobami. Zkapalňují hlen, který se hromadí v dýchacích cestách a přispívají k jeho odstranění ven. Při jmenování pacientů jsou zajímavé rozdíly mezi léky Lasolvan a ACC, jejich kompatibilitou v jednom průběhu léčby, bezpečností (zejména pokud potřebujete léčit dítě).

Lasolvan a ACC - jaký je rozdíl?

Chcete-li určit rozdíly mezi těmito léky, a který z nich je lepší zvolit se suchý kašel, je třeba studovat jejich základní vlastnosti. Mezi ně patří princip působení a složení, indikace a kontraindikace, jakož i pravděpodobné vedlejší účinky léčby.

Složení

Aktivní složkou v ACC je acetylcystein. V různých dávkových formách se jeho množství liší:

  • v šumivých tabletách a rozpustných granulích - 100, 200 nebo 600 mg;
  • v hotovém sirupu - 20 mg / ml.

Lasolvan také obsahuje jednu účinnou látku - Ambroxol - v různých dávkách:

  • tablety - 30 mg;
  • sirup - 15 nebo 30 mg / ml;
  • tobolky - 75 mg;
  • roztok - 15 mg / 2 ml.

Mechanismus působení

  • Acetylcystein (aktivní složka ACC) rozkládá chemické vazby mezi složkami hlenu v průduškách, díky čemuž se stává více tekutým. Tato konzistence hlenu usnadňuje jeho odstranění z dýchacího traktu, tj. Vykašlávání.
  • Ambroxol ve složení lasolvany má také expektorační vlastnosti, ale působí odlišně. Lék aktivuje produkci kapalné složky hlenu, což snižuje jeho viskozitu. Ambroxol navíc stimuluje buňky bronchiální sliznice, jejíž řasinky zajišťují transport sputa na vnější stranu.

Indikace

ACC a Lasolvan jsou předepisovány pro následující onemocnění:

  • akutní nebo chronická bronchitida (zánět průdušek);
  • bronchitida doprovázená zúžením dýchacího traktu - obstrukční;
  • bronchiální astma je chronické onemocnění charakterizované záchvaty blues způsobenými křečemi dýchacích cest;
  • pneumonie - pneumonie;
  • bronchiektázie - bronchiální deformita ve formě expanze;
  • chronické obstrukční plicní onemocnění (CHOPN) - zánět v kombinaci se strukturální změnou v plicní tkáni.

ACC se používá také v případě:

  • otitis media - zánět středního ucha;
  • laryngotracheitida - zánět hrtanu a průdušnice současně;
  • sinusitida - zánětlivé procesy v dutinách paranazálních dutin;
  • cystická fibróza - vrozená patologie, ve které je práce mnoha tělesných systémů, včetně respiračního.

Kontraindikace

ACC je v takových případech kontraindikován jako:

  • nesnášenlivost složek léčiva;
  • plicní krvácení;
  • exacerbace žaludečního vředu a 12 vředů dvanáctníku;
  • těhotenství a kojení (kojení).

Věkové limity závisí na konkrétní dávkové formě. Všechny děti do 2 let jsou kontraindikovány, s výjimkou sirupu, do 6 - s dávkou nad 100 mg, do 14 - 600 mg.

Lasolvan je přísně kontraindikován pouze ve dvou případech - prvním trimestru těhotenství a nesnášenlivosti na léčivo.

Vedlejší účinky

Možné negativní reakce orgánu na přijetí ACC:

  • tinnitus;
  • bolest hlavy;
  • snížení krevního tlaku;
  • zvýšená tepová frekvence;
  • zánět ústní sliznice (stomatitida);
  • pálení žáhy, nevolnost, zvracení;
  • krvácení do plic;
  • bronchospasmus;
  • pruritus a vyrážka.

Lasolvan může vyvolat alergie v případě přecitlivělosti a dlouhodobé léčby, dyspepsie (pálení žáhy, bolest břicha a nevolnost).

Formy uvolnění a ceny

ACC vyrábí různé farmaceutické společnosti v následujících dávkových formách:

  • šumivé rozpustné tablety 100 mg, 20 ks. - 253 rublů;
  • Šumivé tablety ACC-Long (600 mg), 10 ks. - 354 rublů;
  • 20 kusů - 564 rublů;
  • sirup v lahvích 100 ml - 252 rublů;
  • granule v pytlích pro přípravu roztoku 600 mg, 6 ks. - 130 rublů;
  • 200 mg (příchuť medu a citronu), 20 ks. - 196 rublů;
  • 200 mg (pomerančová příchuť), 20 kusů - 117 rub.
  • 100 mg (oranžová), 20 ks. - 130 rublů.

Lasolvan je také dostupný v různých dávkových formách a dávkách:

  • tablety 30 mg, 20 ks. - 162 rublů;
  • tablety 30 mg, 50 ks. - 270 rublů;
  • 75 mg tobolky, 10 kusů - 215 rublů;
  • 100 ml sirupu, 15 mg / 5 ml - 200 rublů;
  • sirup 100 ml, 30 mg / 5 ml - 260 rublů;
  • roztok, 100 ml - 374 rublů.

ACC nebo Lasolvan - což je lepší?

  • mohou být užívány kojící a těhotné (od 4 měsíců);
  • méně kontraindikací obecně;
  • dobře snášený a prakticky nezpůsobuje nežádoucí účinky;
  • levnější;
  • roztok může být použit pro inhalaci.
  • další indikace pro použití, včetně otitis a sinusitidy;
  • Existuje prodloužená (tj. Dlouhodobě působící) léková forma - ACC-Long;
  • příjemná chuť (snadnější dávkování dětem).

Pokud jsou tedy indikace pro příjem obou léků běžné, je lepší zvolit kašel Lasolvan. Má mírnější účinek a je optimální pro léčbu dětí, stejně jako těhotných a kojících, jako bezpečnější prostředek. Je-li však stav vážný, je vhodné, aby dospělý v nepřítomnosti kontraindikací užíval vysokou dávku ACC (ACC-Long).

Lasolvan nebo ACC - co je lepší pro děti?

Oba léky ve formě sirupu mohou být podávány dítěti od raného věku. Vzhledem k tomu, že děti musí být léčeny účinnými a bezpečnými léky, je vhodnější Lasolvan. ACC je lepší zvolit v případě specifických indikací - otitis nebo sinusitis.

ACC a Lasolvan: Můžeme si vzít dohromady?

Účinné látky obou léčiv jsou kompatibilní, takže jejich použití v jednom průběhu léčby je přípustné, pokud to doporučil lékař. Rodiče se často zajímají o to, zda děti mohou současně užívat Lasolvan a ACC? Ano, ale je vhodné dát dítě ACC ve formě sirupu a s Lasolvanem na inhalaci. Tato kombinace vám umožní rychle se vyrovnat se suchým kašlem.

Líbí se vám tento článek? Pochopme to. Hodnotit teď!

http://generic-forum.ru/preparaty-dlya-lechenie-dyhatelnoy-sistemy/lazolvan/atsts-ili-lazolvan-chto-luchshe-chto-stoit-znat-ob-etih-preparatah/

Analogy AC Coryzy a Sore Throat

Lasolvan nebo ACC: což je lepší?

Oba léky jsou vykašlávání. To znamená, že jejich dopad je zaměřen na zředění tajemství, ale mechanismus jejich práce je odlišný. Na rozdíl od Lasolvany má ACC antioxické a antibakteriální vlastnosti.

Lze ambroxol a acetylcystein užívat společně? Ano, lékaři často předepisují tyto nástroje současně. Pouze Lasolvan se užívá perorálně a ACC pro inhalaci nebo naopak.

Stojí za zmínku, že Lasolvana má levný strukturní analog ve formě Abromksolu. Je to mnohem levnější, ale obsahuje méně pomocných složek.

Také izolován a takový lék jako Ambrobene. Hlavní složkou je stejný Ambroxol. Prodává se v několika variantách: tablety, sirup proti kašli, injekční roztok, tobolky. Cena za to je 100-140 rublů.

Co je lepší Ambrobene nebo ACC, rozhodnout pouze pro lékaře a pacienty. Mechanismus vlivu je však odlišný. Ambrobene je mukolytické činidlo, které má sekretolytické, sekretomotorické a expektorační vlastnosti.

Průměrná cena může být nazývána částkou v rozmezí 150-250 rublů. To je lék, pokud máte pocit, rýma a bolest v krku, protože doporučujeme pro použití.

Fluimucil nebo ACC: jaký je rozdíl?

Fluimucil je analogem ACC Long 600. Tyto fondy mají podobnost ve struktuře, a proto jsou princip vlivu a jejich aplikace stejné. Po konzumaci drog se produktivita kašle výrazně zvyšuje. Jeden den po použití je tento efekt patrný.

Jediný rozdíl je v tom, že mají různé formy uvolnění. Fluimucil se prodává ve formě roztoku, granulí pro výrobu nápojů, šumivých tablet. Ačkoliv acetylcystein v ACC a Fluimucil působí jako hlavní složka, druhý léčivý přípravek je pro děti mladší 2 let zakázán.

Podle ceny se příliš neliší. Fluimutsil bude levnější ACC 30-50 rublů.

Fluimucil nebo ACC: což je lepší? Rozhodněte pouze lékaře a pacienta na základě věku pacienta, závažnosti onemocnění a přítomnosti alergických projevů.

Ascoril nebo ACC: jaké jsou rozdíly?

Při porovnání přípravku Ascoril s ACC je třeba věnovat pozornost vlastnostem přípravků. ACC je považován za jednosložkový prostředek. Ascoril zahrnoval tři složky ve formě bromhexinu, guaifenesinu a salbutamolu. V důsledku toho se liší v akcích.

Kromě účinku vykašlávání má Ascoril také mukolytický a bronchodilatační účinek. Při aplikaci je možné vyhnout se udušení a eliminovat křeč v hladkých svalech průdušek.

Co si vybrat: ACC nebo Ascoril? Vše záleží na průběhu a typu onemocnění. Ascoril se však nedoporučuje používat v nepřítomnosti obstrukcí a útoků udušení.

Ascoril náklady se příliš neliší. Ale nepatří do skupiny levných fondů. Výrobci volají průměrnou cenu kolem 330-360 rublů.

Co si vybrat: ACC nebo bromhexin?

Bromhexin je jedním z nenákladných léků. Složení tohoto léku je výrazně odlišné od ACC, ale princip expozice bude stejný. Aktivní složkou je složka ve formě bromhexinu.

Popis medikace je následující. Prodává se v několika formách: tablety a sirup. Vstupné je povoleno pro děti starší tří let. Lék patří do skupiny léků, které stimulují motorickou funkčnost dýchacích cest.

Stejně jako ACC, Bromhexine ředí a zobrazuje tlusté tajemství. Také se liší v ceně. Bromhexin patří k levným lékům a stojí asi 200 rublů.

Plus ACC je, že je více neškodný a nevede k těžké intoxikaci těla. Má mnohem méně omezení a málokdy způsobuje alergické účinky. Účinek bromhexinu je zaměřen na potlačení centra kašle a ACC působí přímo na mechanismus vývoje kašle.

Mukaltin nebo ACC: jaký je rozdíl?

ACC Long 600 se používá pouze k požití. Pro inhalaci jsou však vhodné i jiné typy léků. Existuje mnoho náhrad, ale mucolin je považován za jeden z nejlevnějších.

Tablety mukaltinu mají vykašlávací účinek. Pomáhají eliminovat kašel a snižují intenzitu epizod kašle. Tento lék je rostlinného původu, a proto jen zřídka způsobuje alergické projevy.

Používá se k léčbě dospělých, dětí různého věku, těhotných a kojících žen. Dospělí mohou tablety rozpustit a děti s výhodou rozpouští v hrnku vody nebo mléka.

Na základě četných recenzí lze říci, že i když je Mukaltin prostředkem sovětských časů, má vynikající terapeutický účinek.

Drogové recenze

ACC má různé recenze. Většina z nich je pozitivní. ACC rychle a účinně zvládá kašel vlhkého typu, který je důležitý při léčbě onemocnění dýchacího ústrojí. Tento proces pomáhá předcházet vzniku nežádoucích účinků a odstranit veškeré sputum z průdušek.

Tam jsou negativní recenze. Někdo tvrdí, že náklady na lék jsou vysoké, ale neúčinné. Jiní měli nežádoucí účinky a alergické reakce.

Soudě podle hodnocení nestojí za to. Lék by měl předepisovat pouze lékař, spoléhající na pacientovu historii a symptomy onemocnění.

http://sovetok.com/news/analogi_acc_pri_nasmorke_i_bolnom_gorle/2017-09-13-2953

Co je mukolytika

Obsah článku

  • Co je mukolytika
  • Proč jmenovat Fluditec pro děti
  • Jaké léky pomáhají kašlat

Jak užívat mukolytika "ACC" a "Lasolvan"

Mukolytika jsou předepisována pro chronickou a akutní bronchitidu, pneumonii, bronchiální astma, cystickou fibrózu. Takové léky zkapalňují sputum, aniž by zvyšovaly jeho objem, to znamená, že nemají žádné negativní vlastnosti vykašlávacích léků. Zejména „ACC“ („acetyl Stein“) vykazuje přímý mukolytický účinek, v důsledku čehož dochází ke snížení viskozity a elasticity sputa a jeho separace je významně zlepšena. Nástroj snižuje aktivitu zánětu v průduškách a plicích, normalizuje buněčné složení bronchoalveolární tekutiny.

"ACC" je předepsán dospělým a dětem od 14 let na 200 mg 2-3 krát denně. Šumivá tableta musí být rozpuštěna v 1/3 lžiček. vody a užívejte 1 krát denně. Děti ve věku od 6 do 14 let dostávají 200 mg léku dvakrát denně. Děti ve věku 2 až 6 let jmenují 100 mg 2-3 krát denně. V akutním průběhu nemoci trvá léčba 5-14 dnů. U chronických onemocnění se lék používá od 2 týdnů do 6 měsíců a déle.

Lazolvan ředí viskózní a stagnující sputum stimulací specifických serózních buněk bronchiální sliznice. Léčivo snižuje jeho množství, obnovuje složení bronchiální sekrece a její vlastnosti, stimuluje pohyb řasnatého bronchiálního epitelu a zabraňuje jejich adhezi. Pomáhá zvyšovat obsah povrchově aktivních látek, zlepšuje distenzibilitu plic. Lék zvyšuje lokální imunitu, má antioxidační, protizánětlivý a anti-edémový účinek.

Tablety "Lasolvan" předepsané pro dospělé na 1 ks. (30 mg) třikrát denně. Sirup se předepisuje dospělým a dětem od 12 let do 10 ml dvakrát denně. Děti od 6 do 12 let dávají 1 lžičku. sirup 2-3 krát denně. Děti ve věku od 2 do 6 let jmenují 3x lžičku sirupu 3x denně. Děti do 2 let dávají 0,5 lžičky. dvakrát denně. Trvání léku - 14 dní.

Jak užívat přípravek Bromhexin, Carbocisteine

"Bromhexin" má antitusický a slabý bronchodilatační účinek, v účinnosti je významně nižší než "Lasolvan". Terapeutický účinek se začíná projevovat pouze 1-2 dny po zahájení léčby. Dospělí jmenují kartu 1 až 2. (8 mg) 3-4krát denně. Děti od 3 let dávají 1 tabletu (4 mg) třikrát denně. Děti do 3 let nepředepisují léky.

"Carbocisteine" normalizuje počet pohárkových buněk, snižuje obsah hlenu v bronchiální sekreci, normalizuje její složení a zlepšuje jeho vlastnosti. Lék pomáhá obnovit sliznici, aktivuje činnost řasnatých buněk, zvyšuje ochranné vlastnosti dýchacího systému. Děti od 2 do 5 let dávají 2,5-5 ml 2,5% sirupu 4x denně. Dospělí musí třikrát denně užívat 2 tobolky nebo 15 ml 5% sirupu. Po zlepšení byste měli pít 1 tobolku nebo 10 ml sirupu třikrát denně. Během léčby mukolytiky není dovoleno užívat antitusika.

http://www.kakprosto.ru/kak-900024-chto-takoe-mukolitiki-

Levné analogy ruské a zahraniční produkce ACC instrukce a srovnání

Terapie bronchopulmonálních onemocnění s obtížným sputem vždy zahrnuje užívání vykašlávacích a mukolytických léčiv. Mezi širokou škálou takových produktů si léky ACC získaly chvályhodné recenze od lékařů a většiny pacientů, které jsou na farmakologickém trhu poskytovány v několika formách s různými koncentracemi účinné látky.

Lék na dlouhou dobu na trhu, často používaný v pediatrii, má dobrou snášenlivost a dobře spolupracuje s jinými léky. Náklady na ACC jsou poměrně vysoké, takže mnoho z nich hledá své levné protějšky.

Před zvážením, jak můžete nahradit ACC, byste se měli seznámit se samotnou značkou, jejím složením, vlastnostmi a dalšími informacemi.

Formy uvolnění a indikace pro použití

ACC patří do skupiny mukolytických a expektorančních léčiv s detoxikační vlastností. Používá se při různých onemocněních, které postihují ORL orgány a respirační systém.

Léčivo má schopnost nejen ředit sputum, ale také účinně odstranit z plic a průdušek.

Léčivou látkou ACC je acetylcystein, který působí následovně:

  • snižuje viskozitu sputa;
  • snižuje schopnost bakteriálních buněk adherezie (lepení) na sliznice;
  • neutralizuje škodlivé účinky volných radikálů (částic vstupujících do dýchacích cest), čímž zastavuje zánětlivý proces.

Výrobce ACC - farmakologická společnost "HEXAL AG" Německo dodává své výrobky v několika formách, což umožňuje zvolit správnou dávku léku pro děti a dospělé:

Prášek nebo granule pro suspenzi 100 mg. Sirup 100 ml. Šumivé tablety 100 mg, 200 mg, 600 mg dlouhé. Injekční roztok ACC Injekce je 100 mg a 300 mg v 1 ml. Cena - 370 rublů.

  • Granule (oranžové) pro přípravu suspenzí. Obsahují 100 mg acylsteinu v 5 ml připraveného sirupu. Používá se v pediatrii. K dispozici v 60 ml lahvičce s odměrnou lžičkou pro pohodlné dávkování. Náklady na 250 rublů.
  • Šumivé tablety a prášek pro roztok. Dodává se v dávce 100, 200 nebo 600 mg. Pro dospělé lze použít ACC Long (600 mg). K dispozici v balení po 20 kusech nebo v hliníkové trubce číslo 10 šumivé tablety. V lékárnách si můžete koupit za ceny v rozmezí od 250 do 400 rublů.
  • Injekční roztok ACC se vyrábí ve 2 ml ampulích. Obsahuje v 1 ml 100 mg a 300 mg účinné látky. Cena od 350 rublů.

ACC je vysoce účinný při léčbě onemocnění dýchacích cest, jak akutních, tak chronických, které jsou doprovázeny mokrým kašlem s obtížným oddělením sputa.

Kromě toho se ukázalo, že tento lék je účinným prostředkem pro prodloužené zánětlivé patologické procesy v nosní dutině a v jeho vedlejších nosních dutinách.

Pokyny k léku obsahují následující indikace pro předepisování léku:

  • Akutní a chronická bronchitida.
  • Laryngitida.
  • Tracheitida
  • Akutní bronchitida a tracheobronchitida.
  • Pneumonie.
  • Laryngotracheitida.
  • Bronchiektáza.
  • Emfyzém
  • Cystická fibróza.
  • Tuberkulóza.

Kromě hlavních indikací, lék může být používán pro prodlouženou sinusitidu, sinusitidu a otitis, když viscous sputum je přítomný v sliznicích ENT orgánů.

Mechanismus účinku ACC je způsoben jeho složením. Aktivní složka - acylstein, po užití léků nejenže ředí sputum, ale také ho odstraňuje z dýchacích cest. Navíc má mírný protizánětlivý účinek, zlepšuje sekretomotorické funkce těla.

Dávkování

Léky proti kašli ADC lze použít pro dospělé i děti. Hlavní věc je správně vypočítat dávku, která bude odpovídat věku pacienta.

V pediatrii, ACC je používán v sirupu nebo prášku, každý 100 mg. od 2 let. Denní dávka by neměla překročit 200 - 300 mg. Děti od 6 do 12 let mají předepsáno 300 - 400 mg denně.

Po 12 letech můžete užívat lék již v dávce 600 mg za den, což odpovídá 3 balením po 200 mg nebo 1 tabletě (600 mg).

Lék se doporučuje užívat po jídle. Granule a šumivé tablety se nejprve rozpustí ve 200 ml teplé vařené vody. Délka léčby je 5-7 dnů.

Ampule pro injekce jsou často používány v nemocnici. Dávka se volí individuálně pro každého pacienta.

Kromě orální medikace může být ACC použit pro inhalaci pomocí nebulizéru. Pro terapii nebulizerem se léčivo zředí 9% chloridem sodným v poměru 1: 1.

Kontraindikace a nežádoucí účinky

ACC má dobrou snášenlivost, ale je nezbytné vyloučit nebo omezit léčivo za následujících podmínek a patologií:

  • nesnášenlivost kompozice;
  • období těhotenství a laktace;
  • peptický vřed a duodenální vřed;
  • selhání ledvin a jater;
  • plicní krvácení.

ACC se nedoporučuje užívat s jinými mukolytiky nebo antitusiky, ani s přípravky, které obsahují kodein.

Ve vzácných případech se mohou po užití léku objevit nežádoucí účinky:

  • alergické kožní reakce;
  • anafylaktický šok;
  • slabost a ospalost;
  • porušení křesla;
  • nevolnost, nutkání zvracet.

Vzhled těchto příznaků může být důvodem pro zrušení léku nebo snížení jeho dávky. Pokud z nějakého důvodu není příjem ACC možný, měli byste se poradit s lékařem, který jej může nahradit analogem.

Seznam analogů je levnější

Většina analogů Acc má cenově dostupnější cenu, ale má stejný terapeutický účinek. Výběr jakéhokoliv léku musí být dohodnut s lékařem.

Generika (léčiva se stejnou účinnou látkou) jsou:

  • Acetylcystein je strukturním analogem domácího výrobního centra domácí výroby, má stejné vlastnosti, ale nižší náklady, které nepřesahují 220 rublů na balení 20 balení po 200 mg.
  • Acetal - mukolytikum na bázi acetylcysteinu také označuje strukturní analogy. Často používá jako lék, synonymem pro ACC, má nižší cenu - od 230 rublů. Poskytuje se v dávce 100, 200 a 600 mg.
  • Mukoben - šumivé tablety 10 ks. v trebochek stojí od 180 rublů. Dávka acetylcysteinu je 100, 200 a 600 mg.
  • Mukomist - podobný lék pro inhalaci. K dispozici v 5 ml ampulkách. Koncentrace roztoku je 20% (ekvivalent 200 mg). Cena léku je od 170 rublů. na balení po 6 kusech.
  • Mukoneks je vyráběn ve formě (granulátu) prášku pro suspenzi, v lahvích 40 a 60 gramů. Náklady na 200 rublů, dávka účinné látky - 100 mg.

Následující léky lze považovat za levnější náhražky ACC podle terapeutického účinku:

  • Bromhexin je levným analogem běloruského vědeckého centra běloruské výroby s podobným terapeutickým účinkem. Používá se v přítomnosti viskózního sputa v plicích a průduškách. Cena za 20 tablet je asi 30 rublů. Pokud zvolíte stejný lék zahraniční výroby (například Německo), jeho náklady nepřesáhnou 100 rublů.
  • Ambroxol je ruský analog založený na hydrochloridu ambroxolu v dávce 30 mg. Lék má schopnost zkapalnit a odstranit sputum, často používané v léčbě bronchitidy, pneumonie. Cena léku - 40 rublů za 20 tablet. Dražší léky na bázi Ambroscol zahrnují Lasolvan, Ambrogexal, Flavomed, Ambrobene.

To nejsou všechny analogy, které mohou být nahrazeny ACC při kašlání, ale navzdory jejich nižším nákladům musí být volba jakéhokoliv léku dohodnuta s lékařem.

Seznam levných analogů pro děti

Seznam léků umožňujících nahradit ACC u dítěte je poměrně rozsáhlý, proto zvažte dostupné produkty s dobrou terapeutickou aktivitou.

  • Fluimucil je strukturním analogem acetylcysteinu založeného ACC. K dispozici v různých formách, může být podáván dětem po 6 letech. Lék se často používá při onemocněních dýchacích cest, umožňuje ředění a odstraňování sputa. Cena závisí na formě vydání, ale v podstatě nepřesahuje 200 rublů.
  • Mukaltin je jedním z nejlevnějších a nejčastějších mukolytik. Kompozice obsahuje extrakt z Althea. Používá se pro produktivní kašel, může být používán v pediatrii od 3 let s výjimkou alergie na kompozici. Cena - 20 rublů za 10 tablet.
  • Pertusin je vykašlávání a levný sirup proti kašli na bázi bylinných složek (extrakt z tymiánu a bromidu draselného). Přispívá k ředění a vypouštění viskózního sputa, má sladkou a příjemnou chuť. Lze použít od 3 let. Cena 70 rublů za láhev 100 ml.
  • Ambroxol (pro děti) je lék z kategorie mukolytických a expektorančních léčiv. Pro děti se vyrábí ve formě sirupu s 15 mg účinné látky. Medikáři často používají v praxi bronchitidu, nachlazení, pneumonii. Jeho cena v lékárnách nepřesahuje 80 rublů.
  • Alteyka - bylinný lék proti kašli s obtížným oddělením sputa. Složení obsahuje kořen Althea. Může být přiřazen dětem od 1 roku. Cena asi 90 rublů za láhev.

Acz nebo bromhexin - což je lepší?

Srovnáním obou léků, první věc, kterou musíte poznamenat rozdíly ve složení. ACC tedy obsahuje acetylcystein a hydrochlorid bromhexinu.

Obě látky však mají podobný účinek: stimulují sekreční motorickou funkci dýchacího traktu, aby ředily sputum, urychlily jeho vylučování.

Lék může být použit pro děti ve formě sirupu a pro dospělé ve formě tablet 8 mg.

Na rozdíl od ACC je bromhexin méně účinný a toxičtější, ale méně nákladný. Pokud Vám lékař předepsal ACC, neměli byste si ho měnit sami, zvláště pokud jde o léčbu dítěte.

Co je lepší - Acz nebo Lasolvan?

Na rozdíl od ACC má Lasolvan jiné složení - svou účinnou látku Ambroxol, ale má podobný mechanismus účinku. Lék je dostupný ve formě sirupu pro děti a dospělé, tablety a roztok pro inhalaci.

Porovnáme-li výhody obou léčiv, pak ACC má o něco více: takže kromě vykašlávacích a mukolytických léků má léčivo antitoxický a antibakteriální účinek.

V některých případech jsou tyto dvě léky předepsány v kombinaci, jeden orálně a druhý vdechováním.

V pediatrii může být Lasolvan používán od 6 měsíců a ACC pouze od 2 let. Náklady na léky jsou téměř stejné, takže před výběrem je lepší se poradit s lékařem.

Ambrobene nebo Azz

Oba léky se liší svým složením, ale mají stejnou farmakologickou závislost - to znamená mukolytika. Účinná složka Ambrobene je stejná jako u Lasolvanu - ambroxolu.

Lék má stejnou formu uvolňování, ale výrobci jsou odlišní. Ambrobene se používá při komplexní léčbě bronchitidy, laryngitidy, pneumonie a dalších onemocnění, při kterých je v plicích viskózní sputum.

Na rozdíl od ACC má Ambrobene kromě efektu vykašlávání také mírný antivirový účinek. Při pokročilých onemocněních dýchacích cest mohou být oba léky kombinovány, ale interval mezi jejich příjmem by měl být nejméně 1,5 hodiny.

Pozorování pediatrů prokázalo, že pro děti do 5 let je lepší použít sirup nebo inhalační roztok Ambrobene. Jeho cena je o něco nižší než v ACC, je asi 200 rublů. pro sirup a 150 pro pilulky.

Ambroxol nebo Acz

Ambroxol a ACC jsou dvě účinné léky ze skupiny expektorantů s různým složením. Ambroxol - produkty domácí farmakologie s nižšími náklady. Často se oba léky používají v komplexu, ale jejich lékař je musí předepsat.

Pro děti, Ambroxol stojí za to koupit ve formě sirupu, a dospělí jsou předepsány pilulky. Lék je povolen od 6 měsíců, zatímco ACC, pouze od 2 let.

Ambroxol je mnohem nižší než ACC: tablety od 40 rublů a sirup - 70 rublů na láhev. Jak ukazuje praxe a dohled lékařů, domácí Ambroxol je méně účinný než ACC. Proto při výběru jednoho ze dvou léků byste se měli poradit se svým lékařem.

Co je lepší - Acz nebo Fluimucil?

Strukturní analogy ACC zahrnují lék Fluimucil, který také obsahuje acetylcystein. Oba léky mají stejný účinek a rozdíl mezi nimi v zemi původu.

Analog je tedy vyráběn ve Švýcarsku nebo v Itálii a ACC je vyroben ve Slovinsku a Německu. Fluimucil je dodáván ve formě šumivých tablet, perorálních roztoků, inhalací a injekcí.

Princip působení obou léčiv je stejný - produktivita kašle je výrazně zlepšena, sputum je zkapalněné, snadno odstranitelné.

Výhodou Fluimucilu je možnost jeho použití pro inhalaci, což umožňuje rychlejší účinek na léčbu, protože léčivo působí v samém centru zánětu.

Nevýhodou tohoto léku je neschopnost používat před 6 lety, zatímco ACC může být používán ve věku od 2 let. Fluimucil je však o 10% levnější než ACC.

Ascoril nebo Azz

Oba léky mají různé aktivní složky. Atsts tedy obsahuje acetylcystein a Ascoril označuje kombinované prostředky, které se skládají z bromhexinu, guaifenesinu a salbutamolu.

Ascoril má navíc kromě expektorančního účinku bronchodilatační vlastnost - zmírňuje bronchospasmus, takže je častěji předepisován u obstrukcí - bronchitida, astma a laryngitida.

Pro děti je přípravek Ascoril k dispozici ve formě sirupu, který může být používán od 6 měsíců a dospělí mají předepsané tablety.

Cena dvou léků je téměř stejná, ale volba mezi léky by měla být prováděna lékařem na základě intenzity klinických příznaků a diagnózy.

Zde jsou popsány identické přípravky přípravku Ascoril.

Mukaltin nebo ACC

Dostupné a bezpečné analogy ACC zahrnují Mukaltin na rostlinné bázi, který nemá žádné kontraindikace, může být použit během těhotenství a kojení.

Ačkoli je to levnější, ale jak ukazuje praxe, tento účinek by měl být očekáván mnohem slabší než ACC (stejně jako z jakéhokoli bylinného léku). Jako součást Mukaltinu obsahuje extrakt z Althea, který stimuluje tvorbu sekretů, usnadňuje jeho vylučování z dýchacího systému.

Nejlepší účinek mukaltinu je pozorován na začátku nemoci, ale když je sputum, ale to jde dobře.

Podrobný popis léku a návod k použití naleznete zde.

V případě silného a obtížně oddělitelného exsudátu je lepší zastavit výběr v ACC.

Na závěr

Na základě výše uvedených skutečností lze konstatovat, že existuje spousta léků, které umožňují soutěžit s ACC, zatímco náklady některých z nich jsou mnohem nižší než náklady na značku.

Nicméně, výběr analoga ACC pro kašel, neměli byste se řídit cenou a nakupovat fondy s nízkou terapeutickou aktivitou. Je důležité pochopit, že nemoci dýchacího ústrojí mohou vyvolat různé komplikace, získat chronickou formu, což občas ztěžuje další léčbu.

Pro léčbu onemocnění plic a průdušek nestačí jeden mukolytický systém. Léčba by měla být komplexní, zahrnovat nejen příjem symptomatických léků na odstranění sputa, ale také systémově zaměřené na eliminaci patogenu.

Je také nutné pozorovat odpočinek na lůžku během akutní periody a použít více tekutiny, což pomůže zředit hlen a vyčistit průdušky z jeho akumulace.

Nejdůležitější věcí při léčbě těchto onemocnění je konzultace s lékařem, dodržování všech jeho předpisů.

http://pneumoniae.net/analogi-atsts/

Další Články O Zdraví Plic